Vážený zákazník,

naším cieľom v spoločnosti OSRAM je dodávať vám vždy výrobky najvyššej kvality. Po celú dobu výrobného a dodávateľského procesu preto s maximálnou starostlivosťou sledujeme všetky kvalitatívne a funkčné aspekty svojich výrobkov. Koniec koncov, originálnosť výrobkov OSRAM sa zakladá práve na kvalite a funkčnosti. Vy by ste sa určite s niečím horším neuspokojili. V posledných rokoch však zaznamenávame zvýšený počet pokusov o kopírovanie nielen určitých našich výrobkov, ale aj nášho názvu, loga a obalov. Zákazníci po celom svete, najmä tí, ktorí kupujú xenónové výbojky, si v dôsledku tejto skutočnosti nemôžu byť istí autenticitou našich výrobkov.

S nepravými výrobkami ste sa možno stretli aj v iných oblastiach. Niektoré možno ľahko odhaliť. Niektoré však nie. Pokiaľ ide o výrobky OSRAM, niektoré napodobeniny sú tak dobré, že vy ani odborník nedokážete na pohľad spoznať rozdiel. Hoci sme však dospeli do fázy, kedy už nemôžete veriť vlastným očiam, chceme vás ubezpečiť, že môžete veriť spoločnosti OSRAM. Preto sme vytvorili túto webovú stránku – a Program dôvery OSRAM.


Ako súčasť Programu dôvery OSRAM zavádzame do nášho výrobného procesu dva bezpečnostné prvky, ktoré začíname používať najprv u xenónových výbojok OSRAM. Tieto dva bezpečnostné prvky môžete ľahko a rýchlo overiť tak, že skontrolujete:

– jedinečný kód na bezpečnostnom štítku

– jedinečné údaje na pätici výbojky

Ako možno od spoločnosti OSRAM očakávať, získate okamžitý výsledok, ktorému môžete dôverovať. Začnite overovať pravosť svojho výrobku kliknutím na nasledujúci odkaz: www.osram.com/trust

Nový štítok so 7-miestnym kódom, hologram a bezpečnostné pásy. Nové balenie pre osram xenónové výbojky poskytuje dôkazy, aj z vonku, že produkt je skutočne originál. Na QR kóde ktorý vytlačený na obale je zverejneá internetová stránka osram trust programu, kde si môžete overiť vaše xenónové výbojky priamo online: www.osram.com/trust.

Zdanie klame. Niektoré xenónove výbojky vyzerajú ako vysoko kvalitné výrobky, ale sú len lacno vyrobené klamármi v imitácií balenia. S osram online overovacím nástrojom teraz môžete overiť , či osram xenónová výbojka, ktorú ste si kúpili je originálny osram výrobok. Pre nástroj a ďalšie informácie o dôvere pokračujte kliknutím na adresu www.osram.com/trust

Často kladené otázky týkajúce sa programu OSRAM Trust.

Štítok a kód na obale

Kde nájdem štítok umiestnený na obale?
Kliknutím na tento odkaz zistíte, ako nájsť štítok na obale.


Ako spoznám, že štítok na obale je originál OSRAM?
Originálny výrobok OSRAM by mal mať:

- Štítok sa sedemmiestnym kódom
- Posledné 3 znaky kódu sú viditeľné ako hologram v pravom dolnom rohu
- QR kód odkazujúce na webovú stránku nášho Programu dôvery OSRAM
- Je na ňom logo OSRAM a URL adresa www.osram.com/trust
- Bezpečnostný prúžok s mikropísmom čitateľným pod lupou


Koľko znakov by mal obsahovať môj kód?
Bezpečnostný kód je alfanumerický a obsahuje 7 znakov.


Dostávam chybové hlásenie, podľa ktorého je môj kód na obale neznámy - čo mám robiť?
Skúste prosím zadať kód znova, aby boli vylúčené preklepy. Ak výsledok bude rovnaký, kód na obale je naozaj neznámy. Odporúčame vám preto kontaktovať svojho dodávateľa.


Prečo je môj kód na obale neplatný?
Skúste ho, prosím zadať znova, aby boli vylúčené preklepy. Ak výsledok bude rovnaký, znamená to, že kód na obale nie je uložený v našej databáze, a teda je neplatný. Odporúčame vám preto kontaktovať svojho predajcu


"Váš kód bol niekoľkokrát zadaný" - čo to znamená?
Vami zadaný kód bol už v minulosti niekoľkokrát vyžiadaný. Dôvodom môže byť skutočnosť, že o kód požiadali naši dôveryhodní obchodní partneri. Môže to však tiež znamenať, že kód bol použitý za účelom výroby nepravého výrobku.

Chceli by sme vás preto požiadať, aby ste nás kontaktovali.


Ako je možné, že môj kód bol už niekoľkokrát zadaný?
Naše žiarovky často prechádzajú niekoľkými úrovňami obchodného procesu. Je preto možné, že balenie bolo niekoľkokrát kontrolované. Upozorňujeme, že to nemusí byť nutne známka neprávosti výrobku. Ak chcete nechať kód overiť naším tímom dôvery, kontaktujte nás prosím.

 

Na obale mojej výbojky nie je žiadny štítok. Znamená to, že je žiarovka nepravá?

Program dôvery OSRAM bol zavedený na jeseň roku 2015. Od tej doby majú výbojky dva bezpečnostné prvky. Je však možné, že niektorí predajcovia majú stále skladové zásoby tovaru z obdobia pred jeseňou roka 2015 a tento tovar ešte nemá nové štítky.


Moje výbojky boli doručené bez obalu. Znamená to, že sú nepravé?
Spoločnosť OSRAM zo zásady doručuje výbojky iba ako zabalený tovar, buď v potlačených skladacích obaloch, alebo v akrylových obaloch na náhradné diely.

Údaje na výbojke

Kde na výbojke nájdem nejaké údaje?
Kliknutím na tento odkaz zistíte, ako nájsť údaje na výbojke.

Overovací proces

Aký typ výbojok možno pomocou testovacieho portálu skontrolovať?
Kontrolovať možno všetky výrobky OSRAM XENARC vyrobené od 1. októbra 2015. Tie sú nasledujúce: D1S, D1R, D2S, D2R, D3S, D3R, D4S, D4R, D8S

Prečo nemôžem kontrolovať halogénové žiarovky typu H7, H4 alebo H1?
Program dôvery OSRAM sa v súčasnosti vzťahuje iba na xenónové výbojky.

Všeobecné otázky

Čo sa stane, keď je používaná nepravá výbojka?
Používanie nepravých výbojok môže byť spojené s celým radom problémov, ako je napríklad krátka životnosť, nestále farby svetla alebo oslňovanie ostatných vodičov. Stručne povedané, používať nepravé výbojky znamená riskovať život.


Nechal som si v servise vymeniť výbojku OSRAM XENARC - ako spoznám, že použili originálne výbojku OSRAM?

Pracovníci autoservisu sú zvyčajne ochotní ukázať vám pred výmenou obal aj výbojku. Stačí, keď ich o to vopred pri svojej ďalšej návšteve požiadate. Pomocou QR kódu na obale môžete na mieste overiť pravosť výrobku.