Legálne LED Autožiarovky

Legálne LED Autožiarovky

Nemecký výrobca Osram opäť mení históriu automobilového osvetlenia! Prvé náhradné LED H7/LED H4 žiarovky spĺňajúce zákonné požiadavky na použitie na verejných komunikáciách. Schválenie na použitie v cestnej premávke je dôležitým krokom, na ktorom sme pracovali niekoľko rokov. Vďaka našim LED žiarovkám teraz môžu vodiči legálne, ľahko a lacno vymeniť svoje halogénové žiarovky za najmodernejšiu LED technológiu. Kompatibilitu pre vaše vozidlo a všetky ďalšie informácie  nájdete na stránkach výrobcu TU

Revolúcia v technológii a dizajne: Prvé LED H7/LED H4 žiarovky spoločnosti OSRAM, ktoré sú spôsobilé na bezpečnú a spoľahlivú prevádzku v cestnej premávke v Slovenskej republike, sú priekopníkom v inováciách. Svetelné zdroje Night Breaker H4/H7 LED získali osvedčenie o vnútroštátnom typovom schválení komponentu a je ich tak možné montovať ako zákonnú náhradu stretávacích/diaľkových halogénových autožiaroviek do čelných svetlometov schválených typov vozidiel. Spoločnosť OSRAM, ktorá je jednotkou v segmente automobilového osvetlenia, vyvinula od základu novú LED žiarovku Night Breaker LED a v spolupráci s TÜV-Süd ju podrobila dôkladným testom. Svetelný zdroj Night Breaker LED bol schválený Spolkovým úradom pre motorovú dopravu (KBA) na použitie v celom rade svetlometov a typoch vozidiel a po kontrole súladu nemeckých podkladov slovenskou stranou bol nakoniec schválený aj Ministerstvom dopravy SR. Teraz tak máte aj vy príležitosť využiť najmodernejšiu osvetľovaciu LED technológiu Night Breaker LED so špičkovým svetelným výkonom. Úplne nový zážitok z jazdy cez deň aj v noci.

Dočkáte sa lepšej viditeľnosti a zároveň minimalizujete oslnenie všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky. Tieto výkonné LED žiarovky s chladne bielym svetlom podobným dennému svetlu osvietia vozovku s až o 220 % vyšším jasom. A navyše posunú vzhľad vášho vozidla na vyššiu úroveň! V porovnaní s bežnými halogénovými žiarovkami sú LED žiarovky NIGHT BREAKER LED lepšie aj čo sa týka odolnosti proti vibráciám a tiež majú až 5× dlhšiu životnosť, takže s nimi najazdíte naozaj veľa kilometrov. Kvalita, ktorú očakávate od spoločnosti OSRAM – vyrobené v certifikovanom závode spoločnosti OSRAM v Taliansku.

Schválenie na použitie v cestnej premávke je dôležitým krokom, na ktorom sme pracovali niekoľko rokov. Vďaka našim LED žiarovkám teraz môžu vodiči legálne, ľahko a lacno vymeniť svoje halogénové žiarovky za najmodernejšiu LED technológiu.“
Hans Joachim Schwabe, generálny riaditeľ spoločnosti OSRAM Automotive

Kroky po nákupe a inštalácií - Skontrolujte pravosť LED žiarovky Night Breaker LED, nalepte identifikačnú nálepku a nechajte si odborne nastaviť svetlomety

- Naskenujte QR kód na nálepke OSRAM Trust na obale LED žiaroviek Night Breaker LED alebo zadajte 7miestny kód do aplikácie OSRAM Trust.
- Na jeden zo svetlometov alebo do motorového priestoru v blízkosti svetlometov nalepte dodanú nálepku z krabičky H7-LED/H4-LED, na ktorej je uvedené číslo ABG: K1821 (pre H7) alebo ABG: K2023 (pre H4) a logo OSRAM.
- Nakoniec nezabudnite po inštalácii LED žiaroviek v oboch svetlometoch nechať svetlomety odborne nastaviť, aby ste zbytočne neoslňovali protiidúce vozidlá. LED žiarovky majú násobne väčšiu svietivosť ako žiarovky halogénové!

Na nás sa môžete spoľahnúť - až 5 rokov záruka OSRAM na všetky "LED žiarovky" Night Breaker LED sa vzťahuje 4-ročná záruka OSRAM odo dňa zakúpenia. Na "LED žiarovky" Night Breaker LED, ktoré boli zakúpené a nainštalované v odbornom servise, sa vzťahuje jeden rok záruky navyše, čo znamená až 5 rokov záruky OSRAM.


Spoločnosť OSRAM a.s. poskytuje na LED žiarovku Night Breaker H4/H7 LED, zakúpenú na Slovensku, nadštandardnú záruku 4 roky na výrobné chyby pri nekomerčnom používaní produktu. Dátum nákupu bude preukázaný daňovým dokladom (pokladničný blok, faktúra) v slovenčine, preukazujúcim nákup LED žiarovky Night Breaker H4/H7 LED vystaveným predávajúcim so sídlom alebo miestom podnikania v Slovenskej republike. Ďalší rok záruky navyše poskytne OSRAM v prípade, že náhrada halogénových žiaroviek H4/H7 za Night Breaker H4/H7 LED bola vykonaná v odbornom autoservise v SR, ktorý následne skontroluje a prípadne nastaví aj svetlomety vozidla. Montáž v autoservise treba opäť preukázať daňovým dokladom. Viac o záručnom procese na Night Breaker LED

Poznámka: Udávaná doba životnosti Night Breaker H4/H7 LED (Tc) je 2500 h. Koľko rokov bude LED žiarovka slúžiť, záleží teda na počte kilometrov najazdených s rozsvietenými svetlami.

Homologované svetelné zdroje Osram

Svetelné zdroje Osram Night Breaker LED H7 boli schválené pre vybrané typy vozidiel ako zákonná náhrada stretávacích/diaľkových halogénových autožiaroviek na inštaláciu do svetlometov v súlade so zákonom o prevádzke na pozemných komunikáciách. Viac informácií nájdete na stránkach výrobcu TU

Prijať

Naša webstránka používa technológiu cookies. Pokračovaním v jej prezeraní súhlasíte s používaním tejto technológie. Viac info o cookies.