Filtrácia produktov

Výrobca
viac možností... menej možností...
Cena
3 36
Balenie
viac možností... menej možností...
Filter
Čistenie motora

Čistenie motora

Zobrazujem 1 - 16 z 16 položiek

Čištěnie motora by malo byt samozrejmosťou pre každého automobilového nadšenca. Nie len lak, ale aj motor by mal byt čistý a k tomu slúžia čističe motora a dalšie účinné přípravky na čištenie motorového priestoru. V našej ponuke okrem čističú najdete aj prípravky na čištene a ošetrenie plastov alebo gumových částí motora.

Ako vyčistiť motor?


Motor by mal byť studený, preto odporúčame čistenie prevádzať napríklad ráno, kedy sa s autom cez noc nejazdilo.


1. Zdvihnite kapotu, vezmite hadicu s vodou alebo vedro s vodou a umyte slabším tlakom vody, potom nechajte 3-5 minút pôsobiť samotnú vodu. Motor by mal byť zvlhčený
pred použitím čističa.


2.Pri práci s čističom motora si vždy navlečte chemicky odolné gumové rukavice a v ideálnom prípade aj ochranné okuliare. Chráňte na prvom mieste svoje zdravie. Je to otázka sekundy pripraviť sa na čistenie ale vlastne je to vo vašom záujme. 

3.Vezmite čistič motora, a snažte sa ho nastriekať všade tam, kam sa dá dostať,na najšpinavšie miesta, môžete dať dole aj plastové veko motora. Čistič nechajte 3-5 minút pôsobiť a následne vezmite plastový chemicky rezistentný štetec a kam sa dostanete rozotrite to. Snažte sa, aby čistič motora nestriekal mimo motorový priestor, na blatníky alebo nárazník,poškodila by sa ochranná vrstva vosku. Potom motor omyte prúdom vody (odvážnejší potom umyjú motor tlakovým čističom z rozumnej vzdialenosti).


4.Po oplachu vodou je dobré motor vysušiť mikrovláknovou utierkou. Po skončení čistenia motor naštartujte a nechajte ho 1-3 minúty bežať na voľnobeh. Váš motor bude zase voľne dýchať a lepšie sa chladiť aj zahrievať.

Prijať

Naša webstránka používa technológiu cookies. Pokračovaním v jej prezeraní súhlasíte s používaním tejto technológie. Viac info o cookies.