Filtrácia produktov

Výrobca
viac možností... menej možností...
Cena
5 53
Balenie
viac možností... menej možností...
Filter
Spreje na čistenie a dezinfekciu klimatizácie

Spreje na čistenie a dezinfekciu klimatizácie

Prípravky určené na čistenie klimatizácie v aute. Antibakteriálne čističe klimatizácie rýchlo odstránia nepríjemný zápach, plesne a baktérie. Interiér celkovo osviežia a aktívne zabraňujú ďalšej tvorbe baktérií.

Zobrazujem 1 - 22 z 22 položiek

Z akého dôvodu zápach vzniká?

Klimatizácia nasáva vonkajší vzduch, ktorý obsahuje najrôznejšie organické aj anorganické znečistenie usadzujúce sa pomaly vo ventialci auta. Následne vďaka výkyvom teplôt pri používaní klimatizácie dochádza ku kondenzácii vody a to vedie k vzniku nepríjemného zápachu, ktorý dobre poznáme predovšetkým na jar pri prvom použití klimatizácie po zimnom období. Nejde však len o zápach, vo ventiláciu aj filtroch sa usadzujú baktérie, ktoré vdychujeme a sú nebezpečné pre naše zdravie. Môžu spôsobiť alergiu, nádchu, bolesť hlavy ale aj astmu a ďalšie ťažkosti. Preto je nutné klimatizáciu pravidelne čistiť.

Ako čistenie klimatizácie vykonávať?

Najlepšie skúsenosti máme s produktom LOCLITE SF 7080 od renomovaného výrobcu LOCLITE. Ako aj my ale aj zákaznící máme s týmto produktom len tie najlepšie skúsenosti. Odstaňuje baktérie a zabraňuje ich opätovnému vytvoreniu. Samotné čistenie klimatizácie je jednoduché a zvládne ju každý bez návštevy servisu. Stačí naštartovať motor, zapnúť klimatizáciu na maximálny výkon a najmä zapnúť vnútornú cirkuláciu vzduchu. Prípravok položte na podlahu pred sedadlo spolujazdca, stlačte ventil, ktorý začne uvoľňovať účinné látky do vzduchu a tie nasaje klimatizácie do svojich útrob a dezinfikuje sa tak vnútorný priestor od mikróbov a plesní. Vozidlo treba počas pôsobenia  prípravku opustiť a cca 15 minút nechajte pôsobiť.

Ako tvorenie zápachu v aute predchádzať?

Aby ste predišli častému tvorenie mikróbov, baktérií a následnému tvoreniu zápachu, odporúčame nasledujúce postupy. V prvom rade pravidelne meniť kabínový(peľový) filter tak, ako je predpísané v servisnej knihe. Odporúčame tiež zapínať klimatizáciu občas aj v zime. Vhodné je aj klimatizáciu zároveň nevypínať s motorom, ale niekoľko minút pred dojatím do cieľa. To je navyše dôležité aj pre ľudský organizmus, ktorý sa lepšie adaptuje na zmenu teplôt. A predovšetkým odporúčame dezinfekciu klimatizácie vykonávať aspoň dvakrát ročne.

Prijať

Naša webstránka používa technológiu cookies. Pokračovaním v jej prezeraní súhlasíte s používaním tejto technológie. Viac info o cookies.