Autožiarovky patria bez diskusie medzi nenahraditeľné bezpečnostné prvky. Je preto nesmierne dôležité dbať na ich pravidelnú kontrolu a spoľahlivosť. Ak totiž zhasnú v nesprávnom momente, môže to mať tragické následky. Už pri najmenšom náznaku chybovosti je teda potrebná ich výmena. Tá je, od zavedenia platnosti celodenného svietenia, nutná čoraz častejšie. Viete ako na to?

Bez obáv, odpoveď na túto otázku vám ponúkneme v tomto texte. A pridanú hodnotu v ňom nájde každý, nemusí byť automechanikom.

Kedy teda zvážiť výmenu autožiaroviek?

autoziarovky vymena

Kontrola voľným okom

Naše zrakové orgány sú prvým kontrolným mechanizmom, ktorý je potrebné využiť. Aj voľným okom totiž dokážete spozorovať nedostatky vašich autožiaroviek.

Vezmime si napríklad také mechanické poškodenie. Nie je treba experta na to, aby zhodnotil, že už navonok prasknutá, poškrabaná, či inak znehodnotená autožiarovka nie je vhodná na používanie. Takúto kontrolu by ste mali realizovať v pravidelných intervaloch, ak patríte medzi pedantov, tak aj pred a po každej jednej jazde. Istota, pol života.

Teraz prišiel čas na to, aby ste svetlá aj zapli. Práve pri ich prevádzke viete spozorovať ďalšie varovné signály, indikujúce nevyhnutnú výmenu.

Prvým je to, že funguje iba jeden svetlomet. Potrebná je okamžitá výmena autožiarovky a to bez debaty. Okrem nehody vám totiž hrozí aj mastná pokuta. V našom blogu sme už písali, prečo je v tomto prípade vhodné zvážiť výmenu oboch autožiaroviek. Čítajte tu.

Jedno svetlo žiari jasnejšie ako druhé? Riskujete zhoršenú viditeľnosť. Pre motoristu je totiž nevyhnutné mať rovnomerne osvetlenú celú plochu pred sebou. Aj v tomto prípade je teda potrebná výmena. Nájdu sa šoféri, ktorí podceňujú rozdielnu intenzitu svietivosti a farebné spektrum, ale ide o veľkú chybu!

Ďalšie dôvody na výmenu

Ak sa vám autožiarovky vybíjajú príliš často, chybu je potrebné hľadať v elektroinštalácii. Takýto servis však nechajte na certifikovaných odborníkov. Problém však môžete identifikovať aj vy. Napríklad v prípade, že sa vám jedna žiarovky vybíja rýchlejšie, než tá druhá. Chyba môže byť rozdielnom napätí, prípadne v odlišnej dĺžke kábla, vedúceho od pätice.

Blikanie a dlhšie rozsvecovanie, aj toto môžu byť príznaky chybnej elektroinštalácie. Akonáhle sa s jedným z týchto aspektov stretnete, mali by ste navštíviť autoservis. Ak sa diagnóza potvrdí, je nutná oprava. Chyba však môže byť aj v samotných svietidlách, mali by ste teda byť pripravení aj na okamžitú výmenu autožiaroviek.

Vy chcete kvalitu. My vám ju ponúkame. So žiarovkami z našej ponuky sa nemusíte báť ich častej výmeny. V našom portfóliu nájdete výrobky s dlhou životnosťou, optimálnym príkonom a napätím, jasným svetlom a farbou. Na výber máte navyše z veľkého množstva pätíc.

Koľko ma to bude stáť?

Častá to otázka nakupujúceho motoristu. Starostlivosť o tátoša totiž nie je práve najlacnejším koníčkom, že? Bez obáv, my vás nechceme zruinovať. Našu ponuku sme stavali s ohľadom na kupujúcich a je teda cenovo dostupná. Od šoférov, pre šoférov.

Jednoznačnú odpoveď na túto otázku vám však nedokážeme dať. Samotná výmena sa pohybuje maximálne v desiatkach eur, diametrálne odlišné sú však ceny jednotlivých náhradných autožiaroviek.

Záleží totiž, aké na nich máte požiadavky. Dlhšia životnosť? Priplatíte si. Vysoká intenzita svietivosti? Bude to drahšie. Jazdíte viac v meste? Tu môžete, naopak, ušetriť.

Suma sumárum, pripravte sa na finálnu cenu v horizonte od desiatok do maximálne 200 €. V závislosti od frekvencie používania automobilu, nárokov na autožiarovky, preferenciu jazdy v meste či v prírode a ďalších faktoroch. S našimi veľkoobchodnými cenami určite ušetríte!

Ak si neviete rady, obráťte sa na náš certifikovaný personál. Pomôžeme vám nájsť ideálne riešenie, za ktoré sa nám poďakuje aj vaša peňaženka!